YOU ARE HERE Home Regulamin / Informacje Warunki otrzymania przesyłki

Warunki otrzymania przesyłki

 

 

WARUNKI OTRZYMANIA  PRZESYŁKI  
PRZEZ FIRMĘ SPEDYCYJNĄ PEKAES

Usługa z Dostawą do Odbiorcy Prywatnego – usługa dodatkowa świadczona wyłącznie w ramach usługi krajowej spedycji przesyłek drobnicowych (LTL DOM i LTL DOM NST), w której dostawa Przesyłki realizowana jest do Odbiorcy Prywatnego (nie w ramach działalności gospodarczej prowadzonej przez Odbiorcę). Przesyłki z Usługą Dostawy do Odbiorcy Prywatnego mogą być odbierane od Nadawcy razem z innymi przesyłkami, a realizacja usługi odbywa się w oparciu o standardowy zakres świadczenia usługi LTL DOM albo LTL DOM NST.

Dostawy do Odbiorców Prywatnych odbywają się wyłącznie w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8:00 do 16:00, a przewidywany termin realizacji dostawy może wynieść do 48 godzin licząc od daty odbioru przesyłki od Nadawcy.
Dostawa do Odbiorcy Prywatnego nie obejmuje następujących czynności: - usługi wniesienia/zniesienia,
- dostawa na wskazaną godzinę.

Elementem koniecznym przy rejestracji Przesyłki przez Zleceniodawcę jest podanie numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail Odbiorcy Prywatnego, jak również oznaczenie Przesyłki znacznikiem B2C. Numer telefonu oraz adres e-mail jest niezbędny do przesłania komunikatu o statusie realizacji dostawy Przesyłki oraz do kontaktu z Odbiorcą Prywatnym, w celu dokonania wcześniejszej awizacji dostawy Przesyłki.

W przypadku braku oznaczenia przesyłki znacznikiem B2C awizacja dostawy do Odbiorcy Prywatnego może nie zostać wykonana, co może wpłynąć na brak skutecznej realizacji dostawy Przesyłki.
Awizacja dostawy – awizacja dostawy Przesyłki odbywa się poprzez kontakt telefoniczny, SMS lub mailowy z Odbiorcą Prywatnym, przed realizacją dostawy Przesyłki. Kontakt telefoniczny ze strony PEKAES jest realizowany najpóźniej w dniu możliwej dostawy Przesyłki.

W przypadku, gdy przedstawicielowi PEKAES, w przeciągu dwóch dni roboczych, nie uda się skontaktować z Odbiorcą w celu dokonania awizacji dostawy przesyłki, Przesyłka po uprzednim kontakcie ze Zleceniodawcą, jest zwracana do Nadawcy, zaś koszt zwrotu Przesyłki do Nadawcy obciąża Zleceniodawcę.

W przypadku nieskutecznej próby realizacji dostawy Przesyłki, z przyczyn leżących po stronie Odbiorcy Prywatnego, PEKAES podejmuje ponowną próbę dostawy Przesyłki, za realizację której jest uprawniony do naliczenia opłaty określonej w Cenniku Opłat Dodatkowych. W przypadku drugiej nieskutecznej próby realizacji dostawy Przesyłki, z przyczyn leżących po stronie Odbiorcy Prywatnego, Przesyłka zostanie zwrócona do Nadawcy na koszt Zleceniodawcy.

Rozładunek Przesyłki u Odbiorcy prywatnego przeprowadzany jest do poziomu podłoża w miejscu dostawy Przesyłki. Jeżeli warunki drogowe uniemożliwiają bezpieczny podjazd lub zatrzymanie się pojazdu dystrybucyjnego w miejscu rozładunku, Kierowca może przeprowadzić rozładunek Przesyłki w najbliższym bezpiecznym miejscu względem adresu dostawy.

Usługa pobrania.
W przypadku przesyłek wysyłanych w ramach Usługi pobrania jego kwota nie może przekroczyć 5.000 PLN na jedną przesyłkę lub równowartości tej kwoty w innej walucie.

Kupuj tanio

Kupuj tanioToppanel.pl jest dużym dystrybutorem drzwi i paneli.  Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną. Dzięki temu możemy oferować wysokiej jakości artykuły najlepszych producentów z dużymi rabatami. Nasze ceny są zawsze niższe niż detaliczne ceny sugerowane przez producentów.

Kupuj wygodnie

Kupuj wygodnieZamawiając w naszym sklepie nie marnujesz czasu. Zamiast jeździć od firmy do firmy i oglądać katalogi (większość drzwi jest produkowana na konkretne zamówienie) możesz przejrzeć ofertę w domu, przedyskutować zakup z rodziną i złożyć zamówienie w dogodnej dla Ciebie porze.